Studijní skupina „Držte si své děti“

Zažíváte těžkosti s rodičovstvím? Vaše dítě se zlobí? Je přilepené k obrazovkám? Přilepené k vám? Neposlouchá? Nic vám nevypráví? Je velmi ostýchavé? Kňourá celý den? Nechce se učit? Tráví veškerý čas se svými přáteli a nic nedělá? Má potíže ve škole/školce? Zlobí? Protestuje? Lže? Nevíte si s nim rady? Nebo máte s ním jiný problém?

Připojte se k nám do skupinových diskusí o knize „Držte si své dětí“. Knihu budeme číst průběžně po dobu 7 měsíců a budeme se scházet k pravidelným diskuzím online. Kniha, kterou napsali Dr. Gordon Neufeld a Dr. Gabor Maté, přinese revoluci ve vašem pohledu na výchovu dětí. Je o klíčovém významu vztahů mezi dětmi a těmi, kdo za ně zodpovídají, a o ničivém dopadu konkurenční vazby na vrstevníky v dnešní společnosti. Je to však mnohem více než kniha o orientaci na vrstevníky: jde o rodičovství s ohledem na vztah.

Tato kniha navrací rodičům jejich vrozenou intuici, konfrontuje se s výchovou pomocí disciplíny, která ničí vztahy, jako používání toho, na čem dětem záleží, proti nim. Tato kniha nabízí účinné strategie pro zachování a obnovu vztahu dítě-rodič a přináší osvěžující přirozené alternativy k dnešním vymyšleným metodám řízení chování. Obsah je relevantní pro rodiče dětí jakéhokoli věku, zejména pro rodiče dětí, které navštěvují dětské kolektivy, rodiče adolescentů a také pro pochopení našeho vlastního dětství, puberty a sexuality. Čtenáři běžně komentovali, jak velkým těžkostem a zmatku se mohli vyhnout, kdyby jim byl tento materiál k dispozici hned od začátku.

Na co se můžete těšit?

– 7 online setkání cca jednou měsíčně, každé dlouhé cca 1,5 hodiny
– záznam dostupný týden po setkání
– fb skupina pro sdílení postřehů, myšlenek a vhledů
– seznámení se s řadou koncepcí: šestistupňový model vazby G. Neufelda, protivůle, orientace na vrstevníky, vývoj sexuality, zranitelnost a další…

Harmonogram:

Vždy, kromě posledního setkání, druhé pondělí měsíce od října 2022 do dubna 2023 
10.10.2022 18:00
14.11.2022 18:00
12.12.2022 18:00
9.1.2023 18:00
13.2.2023 18:00
13.3.2023 18:00
17.4.2023 18:00 (posun o týden kvůli Velikonocím)

Běžná cena: 2 000 Kč za 7 setkání. Do 31.9. snížená cena 1 500 Kč (cca 214 Kč za setkání). V případě, že jste v nelehké finanční situaci, můžeme se domluvit na větší slevě (email hrejivadeka@gmail.com). V jiném případě se přihlaste přes formulář dole.

Kniha není v ceně. Pokud ji ještě nemáte, můžete si ji pořídit v knihkupectvích.

Garance vrácení peněz: můžete si setkání vyzkoušet a kdyby vám něco nevyhovovalo po prvním setkání požádat o vrácení peněz za zbylá setkání.

Kdo jsme?
Lina Vizelman, poradkyně pro rodiče, fasilitatorka Neufeld Institute, párová terapeutka ve výcviku
Xenie Majznerová, psycholožka, fasilitatorka Neufeld Institute, emočně obrazná terapeutka

Přihlasit se můžete tady:

Koupit

Shlédnutí: 552