O stránkách Rodičovství hrou

Vítejte na webu o přístupech psychologa Gordona Neufelda a dalších (například Deborah MacNamara, která jeho přístupy dále rozpracovala po praktické stránce například v knize Rest, Play, Grow: Making sense of preschoolers). Najdete zde překlady článků a další informace k tématu v češtině.

Naše FB stránka: https://www.facebook.com/rodicovstvihrou
Naše FB skupina: https://www.facebook.com/groups/rodicovstvihrou

O Gordnovi Neufeldovi

Gordon Neufeld (* 1947 Vancouver) je kanadský vývojový psycholog a autor knihy[1] (spoluautorem je kanadský lékař Gabor Maté), která byla přeložena do 10 jazyků. Přístup Neufelda (jeho vývojový model založený na vazbě) je založen na teorii vazby formulované Johnem Bowlby. Neufeld vyvinul teorii vazby, která obsahuje šest etap vývoje schopnosti ke vztahu, koncept polarizace, který vysvětluje stydlivost a obranné oddělení. Jeho model vazby je univerzální jak ve své aplikaci (u dospělých, stejně jako u dětí), tak ve své implementaci (ve škole stejně jako doma).
Neufeld je také zakladatelem Neufeldova institutu v kanadském Vancouveru. Institut poskytuje vzdělávání a tréninky pro rodiče a odborníky s pomocí programů uzpůsobených osobním potřebám, stejně jako pomocí prezentací, seminářů a kurzů, včetně video kurzů. Fakulty Neufelda a vzdělávací programy existují v současnosti v řádě jazyků, včetně angličtiny, francouzštiny, němčiny, španělštiny, hebrejštiny, švédštiny a ruštiny. (zdroj)

Shlédnutí: 2012

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *