Studijní skupina “Získáváme zpět naše žáky”

Drazí učitelé, instruktoři, průvodci, poradci, rodiče a všichni, kdo působí ve školních systémech a zajímají se o ně nebo mají děti na domácím vzdělávání.

Jak jsme slíbili, máme pro vás speciální nabídku! Rádi bychom vás pozvali do naší studijní skupiny související s knihou „Reclaiming our students“: https://reclaimingourstudents.com

“Získáváme zpět naše žáky: Proč jsou děti úzkostnější, agresivnější a obrněnější než kdy jindy – a co s tím můžeme dělat” (vydáno v dubnu 2020) je povinná četba pro učitele, kteří chtějí nejen porozumět a překonat každodenní výzvy, ale také se znovu angažovat jako vychovatelé.

Kniha zatím do češtiny přeložena nebyla, takže ji budeme číst v angličtině. Ale mluvit o ní budeme česky 🙂 Budeme ji číst současně s ostatními členy skupiny po dobu 6 měsíců počínaje říjnem 2022 a každý měsíc se budeme scházet online, abychom si shrnuli přečtené, dodali další informace a mohli se věnovat otázkám a odpovědím, diskuzi a sdílení. 1.5 – 2 hodinové schůzky se budou konat ve večerních hodinách v 18:10. Jde o 7 online setkání. Každé setkání bude nahráváno a bude posléze členům skupiny k dispozici několik týdnů po daném setkání.

Termíny setkání :
24.10.22, 28.11.22, 23.1.23, 27.2.23, 27.3.23, 24.4.23, 22.5.23

Cena v případě registrace do 31.9.22 – 1500 Kč. Do 28.11.22 – 2000 Kč. Pak registrace už není možná.

Pokud máte zájem – neváhejte – napište nám na rodicovstvihrou@gmail.com. Doporučujeme knížku objednat co nejdřív. Pokud si stále nejste jisti – pokračujte ve čtení. 🙂

Výhody formátu studijní skupiny:

 • Další informace, vysvětlení a podpora od facilitátorek Neufeldova institutu, výkonných regionálních spoluředitelek pro Českou republiku – Liny a Xenie. Více o nás zde: https://neufeldinstitute.org/facilitators?_sfm_ni_listing_country=Czech%20Republic
 • Možnost hovořit o této důležité, informované o traumatu knize, v českém jazyce. Vybereme z knihy to nejdůležitější a povíme vám o tom trochu jinak a ve vašem jazyce.
 • Dodatečné zdroje. Nasměrujeme vás na další zdroje, abyste si materiál objasnili – více knih, článků, webinářů, filmů atd.
 • Motivace – je snazší knihu dočíst, pokud to děláme společně
 • Komunita učitelů se stejným smýšlením, kteří se mohou v budoucnu navzájem podporovat – bude vytvořena facebooková skupina pro usnadnění komunikace.
 • Ti, kteří se budou aktivně účastnit skupinových setkání, získají certifikát o absolvování od Rodičovství Hrou.

Naučíte se:

 • Jak budovat, živit a chránit vztah žák – učitel
 • Proč děti bývají úzkostné nebo panovačné, agresivní nebo odpojené a co mohou učitelé udělat pro řešení těchto problémů s chováním v jejich kořenech.
 • Jak můžete pomoci studentům a třídám změnit jejich identitu jako „problémového studenta“ nebo „špatné třídy“
 • Zážitkovým aktivitám pro studenty všech věkových kategorií, které zachovávají a obnovují emocionální zdraví a pohodu
 • Speciálním úvaham a informacím pro rodiče, ředitele, poradce a domácí vzdělávatele pro budování bezpečnosti a podpory ve vzdělávacím prostředí.

O autorech knihy:

Tamara Strijack je akademická děkanka Neufeldova institutu, kde vyvíjí a poskytuje kurzy a workshopy, které podporují rodiče, učitele a pomáhají profesionálům z celého světa porozumět dětem prostřednictvím vývojové vědy. Tamara působí jako registrovaná klinická poradkyně, konzultantka pro rodiče a vyučující na několika univerzitách, kde přednáší pro pedagogickou i psychologickou fakultu. Poskytuje poradenství v oblasti emočního zdraví pro školy a radí při vývoji nových programů, které podporují sociální a emocionální růst všech studentů. Tamara má dvě dcery a žije na západním pobřeží Kanady.

Hannah Beach je oceněná pedagožka, autorka a řečnice. V roce 2017 byla uznána Kanadskou komisí pro lidská práva jako jedna z pěti hlavních tvůrců změn v Kanadě. Jako zakladatelka oslavovaných zážitkových objevných programů, strávila Hannah více než dvacet pět let vývojem a poskytováním programů pro děti a mládež. Je facilitátorkou kurzů v Neufeldově institutu, poskytuje služby profesionálního rozvoje po celé zemi, poskytuje školám poradenství v oblasti emočního zdraví a na národních a mezinárodních konferencích hovoří o tom, jakou sílu do třídy vnese větší množství pocitů a lidského spojení. Hannah je vdaná a má tři děti. Žije na západním pobřeží Kanady.

Přihlásit se mužete tady.

Těšíme se na setkání online! K&L

Shlédnutí: 359